Program: Erasmus+

Akcja 2: Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk – partnerstwa strategiczne  na rzecz edukacji

Tytuł projektu: Interculturality: Rozwój kompetencji międzykulturowych dla międzynarodowego środowiska biznesowego / Interculturality: Intercultural Competence Development for International Business Environment

Numer projektu: 2019-1-ES01-KA204-063914

Okres realizacji: 1.10.2019 – 31.03.2022

Cel projektu: Projekt opiera się na doświadczeniach partnerów z Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski oraz ma na celu umożliwienie edukatorom osób dorosłych rozwijanie kompetencji międzykulturowych u dorosłych uczniów w celu rozwijania umiejętności osobistych i zwiększania szans na zatrudnienie, założenie własnej firmy lub aktualizowanie kompetencji.

Działania przewidziane w projekcie Interculturality zapewnią dorosłym w całej Europie możliwości rozwoju ich umiejętności osobistych i przywódczych, umiejętności przedsiębiorczych oraz zrozumienia różnych kultur. W perspektywie długoterminowej pomoże to zmniejszyć poziom konfliktów interpersonalnych w stosunkach międzynarodowych, a tym samym poprawi wydajność przedsiębiorstw i instytucji.

Rezultaty projektu:
1. Ramy metodologiczne w formie podręcznika, mające na celu zwiększenie kluczowych kompetencji i umiejętności międzykulturowych osób dorosłych, w tym analiza dobrych praktyk i zwrot z inwestycji dla przedsiębiorstw.
2. Interculturality Toolbox – zestaw narzędzi szkoleniowych dla dorosłych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje międzykulturowe i chcą odnieść sukces oraz rozwijać się w ramach złożonego wielokulturowego środowiska biznesowego.
3. My Intercultural Competence – APP – aplikacja mobilna wspierająca osoby dorosłe (przyszłych menedżerów, liderów zespołów i pracowników firm) w ocenie kompetencji międzykulturowych. W aplikacji użytkownikom będzie stawiało się szereg praktycznych wyzwań i działań związanych z edukacją na temat kompetencji międzykulturowych w biznesie.
4. Interculturality for Adult Educators - kurs doskonalenia zawodowego (CPD) dla edukatorów osób dorosłych, który będzie miał na celu wspieranie nauczycieli, mentorów, trenerów, decydentów i interesariuszy podczas wdrażania tworzonego materiału w grupie docelowej. Rezultat ten połączy wszystkie wyniki projektu w opis i praktyczne pomysły dotyczące wdrażania materiału na różnych poziomach: krajowym, regionalnym i lokalnym.

Partnerzy projektu:
- Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Technologii Eksploatacji (Polska),
- University of Deusto (Hiszpania – koordynator projektu),
- Training 2000 (Włochy),
- Mugla Sitki Kocman University (Turcja).

Kontakt:
Remigiusz Mazur – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.interculturality.eu

 

Newsletter 1/2020 do pobrania TUTAJ

Newsletter 1/2021 do pobrania TUTAJ

Newsletter 2/2021 do pobrania TUTAJ

Newsletter 1/2022 do pobrania TUTAJ

 

 

 

 

 

 <powrót