MORAL

 

Tytuł projektu:  Key Skills Micro credentials: A Passport to Employment and Inclusion / Kluczowe kompetencje w mikropoświadczeniach: Paszport do zatrudnienia i włączania

Akronim: MORAL

Numer projektu: 101132909; Call: ERASMUS-EDU-2023-PI-FORWARD Topic: ERASMUS-EDU-2023-PI-FORWARD-LOT2

Okres realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2026

Program: Erasmus+ 

Cel projektu: Projekt MORAL ma na celu ułatwienie dostępu do rynku pracy długotrwale bezrobotnym, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodzieży, ekonomicznie nieaktywnych kobiet oraz dorosłych o niskich kwalifikacjach, poprzez opracowanie „Paszportu do Zatrudnienia” [PTE], który jest zestawem  mikropoświadczeń wskazujących, że osoba posiada niezbędne kluczowe umiejętności do wejścia na rynek pracy.

Projekt skupia się na identyfikacji, rozwoju i walidacji kluczowych umiejętności przy użyciu mikropoświadczeń, uwzględniając kilka ram kompetencyjnych opracowanych przez Komisję Europejską, takich jak LifeComp, DigComp, GreenComp i EntreComp.

 

Rezultaty projektu:

  • Opracowanie zestawu 20 kluczowych umiejętności [KSM],  niezbędnych do zatrudnienia na stanowisku młodszego specjalisty w różnych branżach.
  • Opracowanie Paszport Zatrudnienia [PTE], otrzymywanego przez kandydata, który pomyślnie uzyskał wszystkie 20 mikrokwalifikacje
  • Przeszkolenie nauczycieli kwalifikacji zawodowych VET w zakresie mikropoświadczeń

 

Partnerzy projektu

M.M.C MANAGEMENT CENTER LIMITED CY Coordinator

OMOSPONDIA ERGODOTON & VIOMICHANON KYPROU CY Partner

KYPRIAKI ETAIREIA PISTOPOIISIS LIMITED CY Partner

FUNDACION EQUIPO HUMANO ES Partner

CAMARA OFICIAL DE COMERCIO INDUSTRIA, SERVICIOS Y ES Partner

CAMERA DI COMMERCIO INDUSTRIAARTIGIANATO E AGRI IT Partner

ASSOCIAZIONE NAZIONALE ORIENTATORI- ASNOR IT Partner

DIMITRA EKPAIDITIKI SIMVILITIKI AE EL Partner

SYNDESMOS VIOMICHANON NOMOU LARISIS EL Partner

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT TECHNOLOGII EKSPLOATACJI PL Partner

IZBA PRZEMYSLOWO-HANDLOWA ZIEMI RADOMSKIEJ PL Partner

Kontakt
Andrzej Stępnikowski (kierownik projektu) – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Karolina Komorowska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.