Communicating Professional Competence (ComProCom)ComProCom
Nr projektu: 2015-1-EL01-KA202-013960
Celem projektu jest lepsze dostosowanie standardów kompetencji zawodowych do realiów funkcjonowania rynku pracy. Dominujące aktualnie w Europie metodyki tworzenia opisów kompetencji zawodowych (standardów, profili, ram) oparte o analizę rezultatów pracy (outcome-based) zwykle nie są satysfakcjonujące i nie pozwalają na pełną charakterystykę zawodów, przede wszystkim zawodów bardziej złożonych. Podejście proponowane w projekcie zakłada odejście od opisów bazujących na szczegółowej analizie zadań zawodowych i rezultatach pracy, na rzecz podkreślenia kluczowych umiejętności, mających szerokie zastosowanie w danym obszarze działalności zawodowej.
Proponowane podejście zostanie wykorzystane do przygotowania prze instytucje partnerskie opisów kompetencji dla pięciu wybranych obszarów zawodowych: szkolenia i rozwój, administracja, inżynieria chemiczna, przedsiębiorczość społeczna, zarządzanie innowacjami (ITeE-PIB). Opracowane w ten sposób standardy kompetencji będą bardziej elastyczne, uniwersalne, odporne na zmiany wynikające z postępu technologicznego

Partnerzy:
Hellenic Agency for Local Development and Local Government S.A. (Grecja) – koordynator projektu
Stan Lester Developments (Wielka Brytania)
Irish Institute of Training and Development (Irlandia)
Sachsische Bildungsgesellschaft fur Umweltschutz und Chemieberufe Dresden mbH (Niemcy)
Instytut Technologii Eksploatacji-PIB (Polska)
Die Berater (Austria)

Termin realizacji: 01.09.2015 r. – 31.08.2017 r.

Kontakt: Jolanta Religa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

erasmus

http://www.comprocom.eu