transvet
Recognition of vocational qualifications for the purpose of transfer on the European job market Rozpoznawanie kwalifikacji zawodowych dla potrzeb transferu na europejskim rynku pracy
Numer projektu: 2015-1-PL01-KA202-016632

 

Celem projektu jest zapewnienie łatwiejszego rozpoznania kwalifikacji zawodowych na rynku pracy w Niemczech, Polsce i Portugalii na przykładzie zawodów elektryk oraz mechanik pojazdów samochodowych, ułatwiającego ich transfer. Różnorodność systemów kształcenia zawodowego w państwach UE powoduje, iż uzyskane w wyniku kształcenia formalnego kompetencje zawodowe nie są wprost uznawane w innym państwie UE. Przedsiębiorcy z krajów UE, poszukujący pracowników, nie są w stanie ocenić jakie kwalifikacje zawodowe towarzyszą formalnym dokumentom potwierdzającym kwalifikacje w danym zawodzie. Narzędzie informatyczne do rozpoznawania i walidacji kwalifikacji zawodowych (główny rezultat projektu) ułatwi transfer kwalifikacji zawodowych na europejskim rynku pracy i umożliwi rozszerzenie współpracy instytucji edukacyjnych z pracodawcami.

Partnerstwo:erasmus
Wyższa Szkoła Ekonomiczno - Społeczna (Polska) – lider
Instytut Technologii Eksploatacji -PIB (Polska)
Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. (Polska)
Associação Intercultural Amigos da Mobilidade (Portugalia)
Handwerkskammer (Niemcy)

Termin realizacji: 01.09.2015 – 01.05.2018
Kontakt: Iwona Kacak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://wses.edu.pl/erasmus.html