visegrad

Mobilising corporate foresight potential among V4 countries (FOR_V4 )
Mobilizowanie potencjału w zakresie foresightu korporacyjnego w krajach Grupy Wyszehradzkiej (FOR_V4)

Celem projektu FOR_V4 jest wskazanie możliwości płynących z zastosowania foresightu wśród firm z krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) w celu mobilizacji ich potencjału innowacyjnego. Dzięki projektowi, przedsiębiorstwa regionu V4 nabędą kompetencje i uzyskają praktyczne wsparcie w implementacji foresightu w swojej praktyce menedżerskiej. Przedsiębiorstwa V4 będą mogły wcześnie rozpoznać zagrożenia oraz wykorzystać swoje możliwości na rynkach krajowych i zagranicznych poprawiając w ten sposób swoją pozycję konkurencyjną w UE. Ponadto, w projekcie powstanie praktyczne narzędzie online do szybkiego oceniania stopnia dopasowania foresightu do specyfiki przedsiębiorstw. Głównym wydarzeniem FOR_V4 są warsztaty w Pradze, podczas których przedsiębiorcom zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki foresightu korporacyjnego. Będą oni mogli także wykorzystać foresight do stworzenia scenariuszy biznesowych oraz pomogą lepiej określić ofertę foresightową dostosowaną do krajów V4.

Partnerzy projektu:
Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy (Polska)
Technology Centre of the Czech Academy of Sciences (Czechy)
The University of Economics in Bratislava (Słowacja)
Corvinus University of Budapest (Węgry)

Termin realizacji: 1 lutego – 31 grudnia 2016 r.

Kontakt: Anna Sacio-Szymańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                Stefano Tommei Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

http://visegradforesight.itee.radom.pl/

 

 

 <powrót