Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji z Radomskimi Laurami Techniki!

Za nami 35. Radomskie Dni Techniki, na których Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji zdobył dwa wyróżnienia: Nagrodę I Stopnia w kategorii PRODUKT, USŁUGA ROKU oraz Nagrodę II Stopnia w kategorii NAUKA, OŚWIATA. W ramach 12. edycji konkursu Radomski Laur Techniki zostaliśmy docenieni m.in. za opracowanie automatu sprzedającego odzież ochronną.

Automat vendingowy do samoobsługowej sprzedaży jednorazowej odzieży ochronnej lub innych produktów o podobnych cechach fizycznych (wymiary, masa) dedykowanego do zastosowań w przychodniach, szpitalach, gabinetach kosmetycznych, gdzie wymagana jest szczególna i skuteczna ochrona przed patogenami, zwłaszcza w okresach nasilonego narażenia epidemicznego. Koncepcja i sposób działania urządzenia zostały opracowane we współpracy i na wniosek producenta i dostawcy tego rodzaju środków ochrony firmy Biovalley.

- To wielkie wyróżnienie dla naszej organizacji i docenienie wielomiesięcznych starań zespołu naukowców Instytutu Technologii Eksploatacji. To im należą się wielkie brawa i ogromne słowa uznania, bo to właśnie pracownicy Instytutu rozwijają swoje zainteresowania, a przez to prezentują niezwykły dorobek naukowy naszej organizacji – powiedział podczas wręczenia statuetek dr Tomasz Dąbrowski, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technologii Eksploatacji.

Na konkurs Radomski Laur Techniki napłynęło prawie 30 zgłoszeń. Kapituła nagrody przyznała 3 statuetki, 8 medali i dyplomy w czterech kategoriach: nauka i oświata, innowacje, działalność oraz usługa i produkt roku. Oprócz Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technologii Eksploatacji w ramach konkursu wyróżnienia otrzymali także m.in. Zespół Szkół Elektronicznych za wybitne osiągnięcia w kształceniu młodych techników oraz Pan Dariusz Woźniak za zorganizowanie stałej wystawy aparatury pomiarowej stacji energetycznej Radom Centralny.