W piątek 3 czerwca korytarze #Łukasiewicz-ITEE wypełniły się młodymi odkrywcami, a to za sprawą zorganizowanego przez nas Dnia z Dzieckiem w Instytucie.

Na dzieci naszych pracowników czekał szereg atrakcji. W Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji nasi goście mogli wziąć udział w pokazie doświadczeń chemicznych, w Centrum Prototypowania zobaczyć jak działa drukarka 3D, a wizyta w Wydawnictwie Naukowym przybliżyła proces drukowania książek. Dla najmłodszych (i nie tylko) dużą atrakcją były mieszkające na naszym patio kaczki  i ślimaki . Pracownicy optomechatroniki zainteresowali wszystkich robotyką, dzięki urządzeniu, które specjalnie dla nich układało Jengę. W bibliotece natomiast mogliśmy przenieść się w przyszłość dzięki konkursowi rysunków "Świat za 100 lat". Wygrali wszyscy 
Dzień z Dzieckiem w Instytucie zakończył się poczęstunkiem i upominkami.
Wszystkim pracownikom zaangażowanym w organizację dzisiejszego święta bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji. Mamy nadzieję, że dzięki takim wizytom rośnie nam nowe pokolenie naukowców!