Membrany w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym!

 

W Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji stawiamy na rozwój innowacyjnych technologii i produktów niezbędnych dla zrównoważonego rozwoju gospodarki.

W głównej mierze nasze rozwiązania oparte są na membranach filtracyjnych stanowiących półprzepuszczalne błony, na których zachodzi separacja (rozdzielenie) medium filtracyjnego na dwa strumienie: permeat (zawierający składniki mniejsze niż pory membrany) oraz retentat (koncentrat składników zatrzymanych przez membranę). Z tego względu membrany mogą być wykorzystywane do odzysku zarówno wody jak i wartościowych surowców.

O naszych rozwiązaniach technologicznych przeczytacie w tegorocznych publikacjach Specjalistów z Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji, które zostały zamieszczone na łamach czasopisma Membranes (5-Year Impact Factor: 5.015):

 

Wyniki naszych prac badawczych prezentowaliśmy również podczas:

  • XIV Konferencji Naukowej „Membrany i Procesy Membranowe w Ochronie Środowiska MEMPEP 2023” (21-24 czerwca 2023 r., Zakopane),
  • VIII Konferencji Naukowej „Materiały Polimerowe Pomerania-Plast 2023” (24-26 maja 2023 r., Międzyzdroje),
  • XV Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju 2023” (23-26 marca 2023 r., Lublin).

 Trzymajcie kciuki, bo kolejne przygotowane przez nas opracowania są już w procedurze recenzyjnej.