Przedstawiciele Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji w finałowej ósemce Akceleratora Łukasiewicza

 

Pomysł naszego kolegi dr hab. inż. Jarosława Molendy z Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji pn. Biowęgiel – wielofunkcyjny materiał użytkowy wytwarzany z biomasy odpadowej został doceniony przez panel ekspertów z branży technologicznej oraz przedstawicieli venture capital (VC) i został zakwalifikowany do finałowej ósemki Akceleratora Łukasiewicza.

Skład zwycięskiego zespołu to: Jarosław Molenda, Bernadetta Kaźmierczak i Karolina Komorowska z Departamentu Komercjalizacji i Sprzedaży. Podstawowy skład zespołu jest wspierany przez Annę Kowalik-Klimczak, Karolinę Dziosa oraz Katarzynę Stawarz. Nasz projekt został wybrany spośród ponad dwudziestu propozycji zgłoszonych przez instytuty Łukaszewicza.

Innowacyjny pomysł oparty jest na możliwości wykorzystania nadmiarowych ilości biomasy roślinnej, szczególnie w sektorze rolniczym i przetwórstwa owocowo-warzywnego, poprzez jej pirolityczne przetworzenie na biowęgiel.

Przed naszym zespołem teraz kilka tygodni pracy z mentorami i trenerami w zakresie prowadzenia komunikacji, przygotowania biznesplanu, negocjacji biznesowych, wiedzy prawnej oraz podstaw rynku. Efekty tych prac zostaną zaprezentowane 20 czerwca na Demo Day, który odbędzie się podczas tegorocznego Innovatorium Łukasiewicza.