Informujemy, że Łukasiewicz- Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu pełni funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego podczas tegorocznego European Vocational Skills Week (EVSW) / Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, 9-13 listopada 2020 r. Ambasadorem EVSW 2020 w Polsce jest p. Lesław Tomczak, Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Opole. W najbliższych tygodniach Łukasiewicz-ITeE będzie prowadził w kraju kampanię promocyjną tego wydarzenia w mediach społecznościowych.
EVSW jest organizowany przez Komisję Europejską od 2016 r. W tym roku EVSW zaplanowano jako wydarzenie hybrydowe odbywające się stacjonarnie w Berlinie i online w całej UE w dniach 9-13 listopada 2020. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest: VET for Green and Digital Transitions / Kształcenie i szkolenia zawodowe na rzecz przemian proekologicznych i cyfrowychzgodnie z priorytetami Komisji na lata 2019-2024 dotyczącymi europejskiego zielonego ładu i Europy dostosowanej do ery cyfrowej.
Poprzez organizację EuropeanVocationalSkillsWeek Komisja Europejska chce:
  • Pokazać pracodawcom ogromne korzyści płynące z inwestowania w zasoby ludzkie poprzez podnoszenie kwalifikacji pracowników, przekwalifikowywanie osób dorosłych, wspieranie kształcenia i szkolenia młodych ludzi na rzecz rozwoju kadr przyszłości.
  • Uświadomić w jaki sposób kształcenie i szkolenie zawodowe może pomóc młodym ludziom i pracownikom "odkryć swój talent".
  • Zwrócić uwagę na konkurencyjną na rynku pracy wartość kształcenia i szkolenia zawodowego.
Pełnienie funkcji Krajowego Punktu Kontaktowego daje możliwość promocji w przestrzeni europejskiej potencjału Sieci Badawczej Łukasiewicz, Innovatorium Łukasiewicza oraz innych wydarzeń związanych ze szkoleniem i doskonaleniem kadry Instytutów Łukasiewicza.
Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem wydarzenia zachęcamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub rejestrację wydarzeń szkoleniowych na stronie: https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/
Działania z ramienia Ł-ITeE koordynuje dr Małgorzata Szpilska.